Сюжетно ігрове заняття з фізкультури в середній групі з використанням здоров'язберігаючих технологій. Соціоніка та інші типології

Натикан Є.Г., вихователь д/р № 80 м.Кострома

Програмні завдання: удосконалювати у дітей біг у колоні по одному, на шкарпетках, ходьбу широким кроком, у напівприсяді. Закріплювати вміння дітей у стрибках із обруча в обруч, приземляючись на шкарпетки; у підлазіння під дугу. Продовжувати вчити дітей підкидати м'яч догори і ловити його двома руками, прокочувати по доріжці. Розвивати у дітей спритність, увагу, швидкість реакції. Викликати інтерес та бажання займатися фізкультурою. Зміцнювати здоров'я. Виховувати доброту, чуйність, бажання допомагати іншим.

Матеріал та обладнання: гімнастичні лавки, м'ячі на кожну дитину, обручі для стрибків, дуга для підлізання, доріжка для профілактики плоскостопості, тубус.

Хід заняття:

Діти входять до зали, будуються в шеренгу.

Інструктор:Хлопці, я сьогодні розповім вам казку. А називається вона "Колобок".

Жили-були дід із бабою.

Якось і каже дід бабі: «спеки ти мені, бабко, колобок». Подивилася, а муки то й немає.

Пішла бабця, по засіках поскребла, по коморі помела, та й набрала муки, і спекла колобок.

Діти:беруть м'ячі та встають на місця.

Інструктор:Поклала бабка колобок на віконце студіє. Лежав-лежав колобок на віконці, нудно йому стало, і покотився по доріжці.

Вступна частина:різні види ходьби та бігу.

Інструктор:покотився колобок по доріжці, повз високі дерева і маленькі ялинки, з гірки і в гірку. А в лісі багато стежок, різними стежками котиться колобок і опинився на галявині. Став колобок уважно придивлятися, чи не зустрінеться йому хтось.

Дихальні вправи.

Основна частина. ОРУ з м'ячами

1. Уважно дивиться колобок вгору та вниз

Підняти м'яч вгору та опустити вниз

2. Нікого не побачив і вирішив подивитися на всі боки

ІП: стоячи, м'яч біля грудей. Повернутися праворуч, ліворуч, повернутися до ІП.

3. І під кущиком подивився

ІП: ОС. Присісти, м'яч під колінами. Повернутись до ІП.

4. І навколо кущика прокотився

Сидячи на п'ятах, прокочування м'яча навколо себе.

5. Ні нікого

- Підстрибнув високо, подивився уважно.

Стрибки. М'яч у руках

Дихальна гімнастика

Котиться колобок, котиться, а назустріч йому заєць: «Колобок, колобок, я тебе з'їм».

Інструктор(З м'ячем): Не їж мене, зайчик, я такий же спритний і спритний, як і ти, і можу стрибати високо, високо. Подивися як.

6. ІП: ОС, м'яч обох руках, руки опущені вниз. Підкинути та зловити м'яч (виконується довільно)

Інструктор:Не став заєць їсти колобка. Відпустив він його і покотився наш колобок далі.

Котиться він, котиться, а на зустріч йому вовк: «Колобок, колобок, я тебе з'їм»

Інструктор(З м'ячем): Не їж мене, вовк. Я дуже швидкий і вкочусь від тебе далеко, і ти мене не наздоженеш.

  1. Стрибки на двох ногах з обруча в обруч, приземляючись на шкарпетки
    (Ходьба по доріжці для профілактики плоскостопості)
  2. Підлазіння під дугою, м'яч у руках
  3. Прокочування м'яча по доріжці

Інструктор:Отак і втік колобок від вовка.

Інструктор(З колобком): не їж мене, ведмідь, я з тобою пограю.

Рухлива гра «У ведмедя в лісі»

Інструктор:Отак і покотився колобок від ведмедя. Котиться колобок, котиться і бачить виходить Лиса Патрикеевна: «Колобок, колобок, я тебе з'їм»

Інструктор(З м'ячем): Ні, не їж мене, лисонько. Я тебе перехитрю.

Заключна частина.

Гра малої рухливості «Знайди, де заховано»

Інструктор:Шукала, шукала лисиця колобок, а наш колобок покотився до іншої казки, яку ми з вами послухаємо наступного разу.

Віра Семишева
Конспект ігрового сюжетно-рольового фізкультурного заняття «Граємо з ведмедиком» для другої молодшої групи

Актуальна мета:

Завдання:

1. Навчальні: вивчати стрибкам на двох ногах через лінії на відстань 30-35 см; закріплювати навички ходьби та бігу на носках один за одним; вміння зберігати рівновагу під час ходьби.

2. Розвиваючі: розвиток довільної уваги та спостережливості через ігровий сюжет.

3. Виховні: виховання інтересу до заняттям фізкультуроюсприяти вихованню навичок здорового способу життя

Заплановані результати: активно та доброзичливо взаємодіяти з педагогом та однолітками у рішенні ігровихта пізнавальних завдань; адекватно приймає зауваження педагога; виконувати біг та стрибки за правилами безпеки.

Устаткування: іграшковий ведмідь, "дорога" (2 мотузки довжиною по 2м з відстанню між ними 50 см, 6 кеглів, 4 обручі (діаметр 50 см, м'яч (діаметр 20 см, шишки за кількістю дітей).

Хід заняття:

1. Вступно-підготовча частина

Діти входять до зали та будуються в одну шеренгу

вихователь: Привіт хлопці

Хлопці відгадайте загадку:

Лапу він свою смокче,

А, ось як прийде весна,

Прокидається від сну

І давай у лісі ревти.

Усі звуть його. (ведмідь)

Мабуть, це ведмідь.

До нас сьогодні в гості прийшов плюшевий ведмедикі приніс із собою цілий кошик шишок. Ми будемо з ним гратибігати, стрибати і стрибати.

Давайте спочатку по кажемо ведмедикуяк ми вміємо гарно ходити.

Ходьба один за одним на шкарпетках. (30 сек.)

А тепер покажемо, які ми швидкі.

Біг на шкарпетках. (30 сек.)

Перебудова у коло на виконанні ОРУ.

Вставайте все в коло

Зараз ведмедиккожному з вас дасть шишку.

І ми покажемо йому вправи із шишками.

2. Основна частина

А1. «Шишку вгору»

І. п. - ноги шириною плечей, руки з шишкою внизу.

підняти руки вгору, потягнутися, опустити руки, сісти, випростатися. (4 рази)

У: 1- Шишки падають із сосни,

Шишку ми підняти повинні.

A2. «Гойдалка»

І. п. - сидячи, ноги нарізно, руки з шишкою на колінах.

1-2- нахил вперед (намагатися не згинати коліна, покласти шишку між ногами, 3-4- випрямитися, ляснути в долоні, 5-6- нахилитися вперед, взяти шишку, 7-8- випрямитися, підняти шишку вгору (4 рази)

Під кущик шишка покотилася,

Лежить там тихо, причаїлася.

A3. «Гірка»

І. п. – лежачи на спині, шишка в обох руках над головою.

1-2- підняти ноги вгору, руки вгору-вперед, торкнутися шишкою стоп ніг, 3-4- і. п (4 рази)

З шишкою треба пограти,

Набридло їй лежати.

A4. «Кінька»

І. п. – ноги разом, шишка в одній руці.

У: стрибки на місці з чергуванням з ходьбою. (20-30 сек)

Шишки люблять пограти,

Побешкетувати і поскакати

Молодці, хлопці!

Ведмедику

Але ви знаєте, ведмедикмені по секрету сказав, що він зовсім не вміє переходити дорогу. Давайте його навчимо, як треба правильно переходити дорогу.

1 "Переходимо дорогу".

Переступаємо через дві лінії.

Ходьба один за одним через дорогу з поворотом голови вліво та вправо.

Спосіб організацій поточковий. (2 рази)

Молодці, хлопці! Ведмедикудуже сподобалися ваші вправи із шишками. «Переходимо дорогу»

Подивіться ліворуч, подивіться праворуч, перейдіть дорогу один за одним.

2. Ось ми прийшли до лісу. Давайте побігаємо трохи.

Діти давайте покажемо ведмедику

Біг змійкою на шкарпетках

один за одним між кеглями, поставленими в одну лінію (руки в сторони) (2 рази)

Ось ми прийшли до лісу. Давайте побігаємо трохи.

Діти давайте покажемо ведмедикуяк треба правильно і красиво бігати змійкою біля дерев.

3. Пострибаємо з купини на купину. А тепер навчимо ведмедикаяк правильно стрибати

Стрибки на 2-х ногах із обруча в обруч на відстань 30-40 см. руки на поясі (2 рази)

Рухома гра"Прокат м'яч".

Ведмедику дуже сподобалося, як ви займалися, і тепер він хоче пограти з м'ячем.

Діти сідають на підлогу в коло, ноги нарізно. 2 рази

Інструктор (з ведмедикомтримає м'яч в руках встає в коло.

Він прокочує м'яч кожній дитині по черзі, потім котять її ведмедику(інструкторові)

3. Заключна

Мало рухлива «Знайди для ведмедики мед»

Діти шукають мед.

Хлопці ведмедиккудись сховав мед і не може його знайти. Давайте ми йому допоможемо, тихенько неквапом подивимося скрізь. Молодці хлопці швидко знайшли мед.

Інструктор. Ну от настав час ведмедику йти. Ми сьогодні показали ведмедикуяк треба займатися з шишками, навчили правильно переходити дорогу, бігати на шкарпетках та стрибати. І знайшли йому мед.

Діти махають рукою та виходять із зали.

Публікації на тему:

Конспект фізкультурного заняття з дітьми другої молодшої групи «Прогулянка з Колобком»Фізкультурне заняття з дітьми 2-ої молодшої групи Тема: «Прогулянка з Колобком» Виконав: Вихователь 2-й мл. групи Гладишева Н. В.

Конспект фізкультурного заняття з дітьми другої молодшої групи «Подорож до лісу»Конспект фізкультурного заняття з дітьми другої молодшої групи. Тема: «Подорож у ліс». Вихователь Гладишева Н. Ст м. Нижній.

Конспект ігрового сеансу «Мильні бульбашки» з дітьми другої молодшої групи у дитячому садкуМиколаєва Клара Василівна педагог-психолог МБДОУ «Дитячий садок № 61» м. Чобоксари. Ціль: розвиток почуття емпатії, самоконтролю, вміння.

Конспект ігрового заняття для дітей другої молодшої групи «Добрий доктор Айболіт у гостях у хлопців»Цілі: Познайомити дітей із уривками із твору К. Чуковського "Айболіт" Познайомити дітей з літерою "А" Вчити дітей уважно слухати.

Конспект ігрового заняття педагога-психолога з дітьми другої молодшої групи «Космос»Цілі: Діти дітям елементарні уявлення про космос. Активізувати словник на цю тему. Продовжувати формувати стійкі уявлення.

Сюжетні заняття дозволяють формувати в дітей віком правильне ставлення до фізкультурним занять, враховуючи вікові особливості дітей. Такі заняття є однією з організаційних форм проведення занять з фізичної культури, що сприяє вихованню у дітей інтересу до виконання фізичних вправ. Вони містять цілісну сюжетно - ігрову ситуацію, що відображає навколишній світ дитини; складаються з різноманітних імітаційних рухів та вправ загальнорозвивального впливу.

Завантажити:


Попередній перегляд:

Нетрадиційні форми проведення фізкультурних занять. Сюжетні фізкультурні заняття.

Сюжетні заняття дозволяють формувати в дітей віком правильне ставлення до фізкультурним занять, враховуючи вікові особливості дітей. Такі заняття є однією з організаційних форм проведення занять з фізичної культури, що сприяє вихованню у дітей інтересу до виконання фізичних вправ. Вони містять цілісну сюжетно - ігрову ситуацію, що відображає навколишній світ дитини; складаються з різноманітних імітаційних рухів та вправ загальнорозвивального впливу.

Сюжетне заняття включає в себе елементи ходьби та бігу у вступній частині заняття, загальнорозвиваючі вправи з предметами і без предметів, основні рухи, рухливі та спортивні ігри в основній частині, дихальні вправи, пальчикові ігри та ігри малої інтенсивності в заключній частині. Заняття такого характеру відрізняє цікавий зміст, ігри, радісна атмосфера, позитивні дитячі емоції та гарна образна мова дорослого.

Використання сюжетних занять допомагає у вирішенні наступних завдань:

  • - закріплювати та вдосконалювати рухові вміння та навички дітей в ігровій формі;
  • - розвиток психічних здібностей та емоційної сфери;
  • - розвиток музично-ритмічних здібностей,
  • - виховання інтересу та потреби в систематичних заняттях

Фізичні вправи.

  • - виховувати та розвивати у дітей творчі здібності, уяву
  • - сприяти появі інтересу до імпровізації різних дій у процесі заняття.

Усі сюжетні заняття можна розділити

1. Сюжетно-подібні фізкультурні заняття.

Мета: через знайомий наслідувальний образ залучити дітей до виконання різноманітних рухів, набуття різноманітних рухових навичок. Протягом всього заняття різні рухи мають різні образи або один образ втілюється у різних рухах.

2. Сюжетно-ігрові фізкультурні заняття.

Мета: Вчити дітей ставити собі за мету і досягати її, долаючи різні проблемні ситуації, виховуючи у собі необхідних цього психологічні і фізичні якості.

3. Сюжетно-тематичні фізкультурні заняття.

Мета таких занять – вчити долати рухові труднощі, орієнтуватися у проблемних ситуаціях, розвивати у дітей творчість, фантазію та уяву;

Використання прийомів імітації та наслідування, образних порівнянь відповідає психологічним особливостям дошкільнят, полегшує процес запам'ятовування, освоєння вправ, підвищує емоційне тло, сприяє розвитку мислення, уяви, творчих здібностей, пізнавальної активності.

Рухи, пов'язані з якимось чином чи сюжетом, захоплюють дітей, образ підштовхує до виконання наслідувальних рухів, які дуже люблять дошкільнята. Різні ролі для дітей - це різні рухові завдання.

Це одна із причин проведення сюжетних фізкультурних занять. Такі заняття розвивають в дітей віком творчість, фантазію, уяву. Літературні герої вчать дітей долати рухові труднощі у досягненні мети, орієнтуватися у проблемних ситуаціях. Цей тип занять цінний тим, що на них діти розкриваються з несподіваного боку, наприклад: проявляється артистичність, музичність, самостійність.

Заняття з фізичної культури в сюжетній формі починаються з емоційного оповідання, в якому задається уявна ситуація, перед дітьми розкриваються умови прийняття ролі, повідомляється послідовність виконання вправ та їх зміст. У кожній віковій групі застосовуються різноманітні прийоми створення ігрової мотивації, які сприяють захопленому виконанню дітьми фізичних вправ: це загадки про тварин, явища природи, художнє слово, і чарівні перетворення на різних героїв; використання іграшок, масок.

Таким чином, сюжетні фізкультурні заняття дають змогу самостійно знаходити оптимальні способи виконання основних рухів, загальнорозвиваючих вправ, сприяють розвитку фізичних якостей, розвитку творчості, психічних процесів.

Ці заняття відкривають широкі можливості для роботи з дітьми, створюють сприятливі умови для вдосконалення основних рухів, сприяють розумовому та фізичному розвитку дошкільника, стимулюють рухову активність, регулюють її, забезпечуючи таким чином гармонійний розвиток дитини.


МУНІЦИПАЛЬНОБЮДЖЕТНЕ

ДОШКІЛЬНИЙ ОСВІТНИЙ УСТАНОВА

«ДИТЯЧИЙ САД КОМБІНОВАНОГО ВИДУ № 1 «СИБИРЯЧОК»

Конспект організованої ігрової сюжетної рухової діяльності з фізкультури для дітей молодшої групи «У гості до їжачка»

Інструктор з фізичної культури І кваліфікаційної категорії: Борк Тетяна Вікторівна

2018 рік

Ціль: Формування у дітей інтересу та потреби до систематичних занять з фізичної культури.
Завдання:
Навчальні: Вчити стрибків на двох ногах через лінію з обруча в обруч; закріплювати навички ходьби та бігу; вправляти дітей у лазні під дугу рачки, не зачіпаючи її. Вчити дітей рухатися відповідно до характеру музики.
Виховні: Виховувати в дітей віком інтерес до фізичних вправ, сприяти формуванню позитивних емоцій.
Розвиваючі: Розширювати знання дітей про лісових мешканців, розвивати образне мислення під час відгадування загадок; розвивати увагу та спостережливість; вміння орієнтуватися у просторі.
Оздоровчі:Розвивати загальну та дрібну моторику; зміцнювати м'язову та дихальну системи; сприяти профілактиці плоскостопості; розвивати емоційну сферу.
Обладнання: Іграшка їжачок "; потічок" (канат), маска лисиці, 4 плоских обруча (діаметр 25 см), м'яч (діаметр 20 см), масажні м'ячі за кількістю дітей. Музичний супровід.
Хід освітньої діяльності.
Діти під музику входять до зали та будуються в одну шеренгу.

Організаційний момент.
Інструктор: Хлопці відгадайте загадку:
Він колючий, маленький,
На спині несе голки. І тому він колкий.
Діти відповідають.
Інструктор: Певно, це їжачок. До нас сьогодні в гості прийшов їжачок, він запрошує нас на прогулянку в ліс і приніс із собою цілий кошик м'ячиків. М'ячі дуже схожі на нашого гостя, такі ж колючі. Ми з ним гратимемо. Вставайте все у коло. Зараз їжачок кожному з вас дасть м'ячик.
Вступна частина.
Інструктор: Давайте спочатку покажемо їжачку, як ми вміємо красиво ходити.
Ходьба один за одним.

А тепер покажіть, які ми швидкі та спритні.

Біг, м'яч у правій руці.
-А тепер які ми сильні.
Ходьба з витягнутими руками вперед.
Інструктор: А тепер які ми спритні та вмілі.
М'ячик ми в долоню візьмемо
І тихесенько натиснемо.
Він колючий немов їжачок,
У нього немає тільки ніжок!
Основна частина.
Загальнорозвиваючі вправи з масажними м'ячами.

1. «Великі та маленькі»
І.П.- ноги ширині плечей, руки з м'ячем внизу. В: 1 підняти руки вгору, потягнутися, 2 присісти, покласти м'ячик; 3- взяти до рук; 4 випрямитися. (повторити 4 рази)
Інструктор: М'ячик - їжачок покатаємо,
Пальчики ми розминаємо.


2. «Колючі їжачки»
І.п.- стоячи, ноги разом, м'яч в обох руках перед собою. 1-3 - катати м'яч між долонями, ритмічно згинаючи руки в ліктях, 4 - опустити руки вниз.


3. «Збираємо грибочки для їжачка»
І.п. - стоячи, ноги нарізно, руки з м'ячем витягнуті вперед. нахилитися вперед, взяти м'яч, 7-8 випрямитися, підняти м'яч вгору, (повторити 4 рази)
Інструктор: М'ячі люблять пограти,
Побешкетувати і втекти!


4. «Сховали та показали»
І.п.-сидячи, руки з м'ячем на колінах: 1-сховати за спину м'яч,2 - руки витягнути вперед, 3- руки за спину, 4-взяти м'яч, повернутися в в.п. (повторити 4 рази)
Інструктор: Ви втомилися, хлопці?
Їжачок нам не дасть втомитися,
Хоче з ними подихати!
5.Вправа на дихання «Вушка».
Похитуючи головою вправо-вліво, виконувати сильні вдихи. Плечі залишаються нерухомими, при нахилі голови вуха повинні бути якомога ближче до плечей.
Інструктор: Молодці, хлопці! Їжачку дуже сподобалися ваші вправи з м'ячиками. А зараз разом із їжачком ми вирушаємо на лісову галявину.
Діти під музику
«Разом весело крокувати»йдуть по колу, зупиняються перед канатом, покладеним уздовж.
Інструктор: Поки ми йшли, на шляху нам зустрівся струмок. Але їжачок мені по секрету сказав, що він зовсім не знає, як через нього перейти. Давайте його навчимо, як треба правильно перестрибнути через струмок.
Основні рухи.
1. "Струмок".

Стрибки через канат, покладений вздовж за сигналом інструктора (2 рази).
Інструктор: Ось ми і на лісовому узліссі. І знову у нас перешкода на заваді. Давайте покажемо їжачку стежку.
2. "Знайди стежку для їжачка".
Стрибки на 2-х ногах з обруча в обруч, руки на поясі, лазіння під дугу рачки.
Проводиться потоковим способом (2 рази).

Інструктор: Ви втомилися, хлопці? Давайте разом з їжачком подихаємо.
Вправа «Їжачок» на відновлення дихання.
Поворот голови вправо-ліворуч у темпі руху. Одночасно з кожним поворотом робити вдих носом, короткий, галасливий, з напругою м'язів усієї носоглотки. Видих м'який, довільний, через напіввідкриті губи (4-8 разів).
Інструктор: Їжачкові дуже сподобалося, як ви подорожували з ним лісом, і тепер він хоче пограти з вами.
Наш їжачок колючий і його ніхто не ображає, але в лісі мешкає багато звірів, знаєте яких? (Діти називають лісових звірів).
Звучить пісенька «Маленький їжачок»
Інструктор: Ви пам'ятаєте, кого боїться їжачок?
Відгадайте загадку:
Хвіст пухнастий, вовна яскрава,
І підступна, і хитра.
Знають звірі всі у лісі
Яскраво-руду...
(лисицю) .
Педагог показує маску лисиці.
Музична гра «Зайчата та лисичка»
Інструктор: Дізнаєтесь, хто це? Хочете пограти з лисичкою?
Давайте перетворимося на зайченят, пограємо з лисичкою і навчимо їжачка ховатися від неї.
Гра проводиться під музичний супровід.
На лісовій галявині розбіглися зайчики.
Ось які зайчики, зайчики - стрибки!


Заключна частина.
Інструктор: От і настав час попрощатися з нашим лісовим гостем.
Ми сьогодні показали їжачку, як треба займатися з м'ячиками, навчили правильно стрибати через струмок, бігати, лазити і стрибати, і навіть як сховатися від лисички.


Побудова в колону по одному, ходьба за вихователем під музичний супровід. Діти махають рукою та виходять із зали


Муніципальна бюджетна дошкільна освітня установа №179

«Дитячий садок нагляду та оздоровлення»

Конспект сюжетного фізкультурного заняття «Гусі – лебеді» старша група

Склала вихователь

Бєлкіна М.М.

Кемерово 2016

Завдання: Формувати звичку здорового способу життя. Продовжувати вчити дітей бігати легко та ритмічно. Закріпити різні види ходьби, бігу. Вправляти в ходьбі гімнастичною лавкою прямо, переступаючи через предмети (кубики). Повторити стрибки на обох ногах із обруча в обруч із просуванням вперед. Формувати правильну поставу.

Сприяти розвитку спритності та координації рухів. Розвивати увагу, пам'ять, візуальне сприйняття.

Виховувати дружнє ставлення, викликати бажання надати допомогу один одному. Виховувати любов до російської народної творчості.

Обладнання: Гімнастична лава, канат, дуга, обручі, кеглі.

Хід заняття:

Діти входять у зал і вишиковуються в шеренгу.

Вихователь: Хлопці, я загадаю вам загадку, а ви спробуйте її відгадати.

Загадка: У Оленки - сестриці

Забрали братика птаха.

Високо вони летять,

Далеко вони дивляться.

Діти: «Гусі-лебеді».

Вихователь: Хлопці, у казці сталася біда, Баба – Яга та її вірні помічники «гусілебеді» вкрали Ванечку. Діти ми зможемо виручити Ванечку?

Діти: «Так»

Вихователь: Тоді вирушаємо у подорож казкою.

Вступна частина: (Розминка)

1. Ходьба звичайна (хлопці, попереду чарівний ліс, який не пропускає чужих мешканців. Нам треба перетворитися на лісових мешканців.)

2. Ходьба на шкарпетках. (Лиса)

3. Ходьба на п'ятах.

4. Ходьба на сідницях. (Ведмідь)

5. Стрибки на двох ногах. (Зайченята)

6. Ходьба на долонях та ступнях. (Лось)

7. Стрибки підскоками. (Білка)

8. Ходьба широким кроком. (Вовк)

9. Біг звичайний. (1 хв.)

10. Ходьба звичайна, сповільнюючи крок, відпочинемо.

Виявились, де ми з вами? Що тут стоїть перед нами?

Основна частина:

Перебудова у три колони.

Вихователь: Діти ми зайшли далеко в ліс і тепер, щоб продовжити шлях, нам треба перетворитися на дерева.

Загальнорозвиваючі вправи.

Виросла сосна висока, простягла до сонечка гілочки вона.

1. І.П. Основна стійка. 1-піднятися на шкарпетки, руки нагору, 2- повернутися в і.п. (8 разів.)

Ялинка гарна стоїть і гілочками ворушить.

2. І.П. Основна стійка, руки до плечей. Обертання рук вперед-4 рази, назад-4 рази. (по 4 рази)

А ось нахилилася ялинка, зелені голочки.

3.І.п. Основна стійка ноги на ширині плечей, руки на поясі. 1 руки до плечей, 2 нахил вперед, руки вперед, 3 руки до плечей, 4 в.п. (8 разів)

4. І.П. Основна стойка ноги на ширині плечей, руки за головою. 1- нахил вправо, одночасно руки підняти вгору, 2- повернутися в і.п., 3-4 те ж в інший бік. (по 4-5 разів)

Вітер прилітає і дерева все хитає.

5. І.П. Лежачи на спині, ноги прямі, руки за головою. 1- підняти ноги і голову, 2- повернутися в в.п. (6 раз)

6. . І.П. Лежачи на животі, руки перед собою. 1 - відвести руки назад, захопити шкарпетки ніг і похитатися, 2 - повернутися в п.п. (6 раз)

Частий дощ ллє та ллє, наше дерево росте.

7. І.П. Основна стійка, ноги скрестні, руки на поясі. 1 - повільно сісти на підлогу, 2 - встати не змінюючи положення ніг і не спираючись на руки, 3-4 те саме. (5 разів)

Хмари бігли по небу, і всі разом ми тремтіли.

8. І.П. Основна стійка, руки на поясі. Стрибки на двох ногах, 1 ноги нарізно, руки вгору з бавовною над головою, 2 в.п. Повторювати 4-5 разів по 10 стрибків, чергуючи з ходьбою.

Вихователь: Молодці хлопці, ми вийшли до річки, і тепер нам треба переправитися через неї.

Вправи на рівновагу по 3 рази.

Проходимо мостом, через річку.

1. Ходьба гімнастичною лавкою, переступаючи через предмети (кубики)

Проходимо вузькою доріжкою.

2. Ходьба канатом, що лежить на підлозі, приставним кроком, руки в сторони.

Зірвемо всі яблучка з яблуньки.

3. Пролаз під дугу. Пролізти під дугу, підвестися, випростатися, зробити підскок з бавовною над головою. (Дістати яблучко)

Топке болото.

4. Стрибки з обруча до обруча.

Вихователь: Молодці. Ось ми й вийшли до хатини Баби – Яги.

Не галасуйте, не кричіть,

Бо тут у хатинці

Живе не добра бабуся,

А зла Бабка - Їжачка,

Кістяна ніжка.

Рухлива гра: « Бабця – Їжачка»

Ми веселі хлопці,

Любимо стрибати та грати.

Бабця – Їжачка, спробуй нас наздогнати.

Раз, два, три – лови.

Вихователь: Ну, що хлопці ми Ванечку спали. Але поки дісталися хатинки Баби - Яги ми з вами пройшли дуже довгий і важкий шлях, давайте сядемо на галявину, відпочинемо і пограємо з нашими очима.

Діти промовляють слова та виконують рухи:

На сосні сидить сова, переміщуємо погляд

Під сосною сидить лисиця. вгору вниз;

На сосні сова залишилася, кругові рухи

Під сосною лисиці не стало. Стрілки та проти.

Вихователь: Хлопці, а тепер очі закриваємо, лягаємо на галявині зручніше, розслаблюємося, ручки ніжки відпочивають. (Релаксація, спокійна музика)

Вихователь : Ну, що хлопці відпочили, можна і назад додому повертатися Ви все добре впоралися з усіма завданнями.

Хто найкраще пройшов вузьким мостом?

Відповіді дітей.

А хто найкраще пройшов вузенькою стежкою?

Відповіді дітей.

А перестрибував із купини на купину?

Відповіді дітей.

Хто найвище підстрибнув за яблуком?

Відповіді дітей.

Вихователь : Наше заняття закінчено, у групу кроком марш

mob_info