Вивчення кроку польки, основний елемент танцю "полька". Основні рухи польки (фото, відео)

Методична розробка

Вивчення кроку польки, основного елементу танцю «Полька» у групі початківців.

"Полька" - батьківщиною цього танцю є Чехія. Існують польки угорська, німецька, шведська, фінська, полька-галоп, полька-мазурка. Танцювати можна по одному, а можна парами чи групою.

Склад займаються - група хлопчиків 6 - 7 років, початківці.

Мета: навчити виконувати (танцювати) польку.

Завдання:

вивчити рухи польки;

познайомити із музичним розміром танцю «Полька»;

розвивати координацію рухів, музичний слух;

виробляти легкість рухів, поставу;

розвивати фізичні дані дитини, пам'ять, увагу.

Практичне заняття «Крок «польки», крок «заступу», крок «підскоку»,

«вдосконалення кроку «польки», кроку «заступу», кроку «підскоку»

Мотивація та актуальність теми

Заняття хореографією проводяться з метою зміцнення здоров'я, досягнення життєвих та професійних цілей, а також пропагування здорового способу життя.

Запитання для закріплення знань

1. Які рухові якості розвивають елементи народних танців?

2. Чому танець назвали Полькою?

3. Скільки тактів існує у Польці?

Еталони відповідей на запитання

1. Використання під час занять хореографії елементів народних танців розвиває координацію рухів.

2. Танець назвали Полькою, оскільки його основний крок дробився на півкроки (чеська. Pulka – половинка).

3. У танці "Полька" існує 28 тактів.

Критерії оцінювання

«5» - рухову дію виконано правильно, чітко, впевнено, вільно, точно дотримано всіх технічних вимог; «4» - рухову дію виконано відповідно до вимог, що пред'являються, при цьому допущено не більше двох незначних помилок; «3» - рухову дію виконано у своїй основі вірно, але з однією значною чи більш як із трьома незначними помилками; «2» - при виконанні рухової дії, допущено одну грубу помилку та кількість інших помилок більше трьох.

Використання на заняттях хореографією елементів народних танців розвиває координацію рухів, виховує вміння зберігати в русі гарну поставу та сприяє підняттю емоційного стану тих, хто займається.

Танець назвали Полькою, тому що його основний крок дробився на півкроки (чеський). Pulka – половинка).

Учні стоять у шеренгах у шаховому порядку. Вихідне положення: ноги у першій позиції, руки кладуть на пояс.


Такт 1. Висунути праву ногу на носок вперед і повернутися у вихідне положення.


Такт 2. Висунути вперед на носок ліву ногу.


Такт 3 – 4. Зробити на глибоких напівприсіданнях, розвівши коліна убік.


Такт 5-8. Повторити рух тактів 1 – 4.


Такт 9 - 10 . Висунути праву ногу на носок убік (рухи повторити двічі).


Такт 11. Описати носком правої ноги півколо вперед убік назад.


Такт 12 Описати носком правої ноги півколо у зворотному напрямку (назад убік – вперед).


Такт 13-16 . Повторити рух тактів 9 – 12 лівою ногою.


Такт 17 – 18. Піднятися на високі напівпальці, переводячи руки на третю позицію, піднявши голову. Рух виконується двічі.


Такт 19-20 . Опускати руки в сторони вниз, одночасно струшуючи кистями рук, виконуючи дрібні рухи (одно струшування восьму частку).


Такт 21 – 28. Повторити рух тактів 1 - 8

(висування ніг на носок поперемінно вперед і два напівприсідання).

Крок польки - це змінний крок, виконаний легкими стрибками. Розрізняють кроки польки вперед, назад та з поворотом кругом.

Крок польки вперед

Такт

Рахунок

Опис

«і»

невеликий підскок на лівій нозі, права нога вперед вниз

Крок правою ногою, ліва нога ззаду на носок

«і»

приставити ліву в позицію ззаду

Крок правою ногою, ліва нога ззаду на носінні

«і»

Невеликий підскок на правій нозі, ліву вперед-вниз

1 – «і» -2- «і»

Те саме з іншої ноги

Крок польки тому

І.П. - Ш позиція, права попереду руки на пояс

Такт

Рахунок

Опис руху

«і»

Невеликий підскок на правій нозі, ліва нога назад – вниз

Приставний крок з лівої ноги назад

Крок лівою ногою назад, права нога вперед на носок

  1. "і" -2 - "і"

Повторити рух рахунка з правої ноги

Крок польки з поворотом кругом

І.П. - Ш позиція, права попереду руки на пояс.

Такт

Рахунок

Опис руху

"і"

Невеликий підскок на лівій нозі, права нога вправо донизу

Приставний крок праворуч

Крок правою ногою вправо, ліва нога убік на носок

«і»

Поворот праворуч навколо з невеликим підскоком, зігнуту ліву ногу ковзним рухом розігнути убік

1- «і» -2- «і»

Повторити з лівої

Запитання 1.

Які рухові риси розвивають елементи народних танців?

Запитання 2.

Чому танець назвали Полькою?

Під час виконання вправи слід стежити за поставою; спина має бути абсолютно пряма. Виконуючи напівприсідання, намагатися розводити коліна якомога ширше. У такті 19, починаючи струшувати кистями, повернути їх тильною стороною один до одного, потім вони повертаються вниз (струшувати майже одним пальцем), безперервний рух, руки одночасно опускаються через сторони вниз, потім кладуться на пояс в такті 21.

Запитання 3.

Скільки тактів існує у Польці?

У польці назад приставні кроки виконуються кроком галопу (як і в польці вперед). Тіло повертають у бік однойменної ноги, що робить крок назад, голова повертається у зворотному напрямку.

Тема: Навчання танцю «Полька»

Ціль: навчити виконувати (танцювати) польку.

Завдання:

    вивчити рухи польки;

    познайомити із музичним розміром танцю «Полька»;

    підготувати (розігріти) м'язи рук, ніг, корпусу до заняття;

    розвивати координацію рухів, музичний слух;

    виробляти легкість рухів, поставу;

    виховувати ввічливе ставлення до партнера (партнерки);

    розвивати фізичні дані дитини, пам'ять, увагу.

План заняття

Вступна частина заняття:

    запрошення дітей до зали;

    танець та його види: класичний, народний, бальний, сучасний (відеоряд);

    танець "Полька", його батьківщина;

    прослуховування музичного матеріалу (фонограма повністю), звертається увага на музичний розмір твору 2/4, 4/4 три музичні фрази (частини);

    розміщення по лініях у шаховому порядку.

Основна частина заняття:

Розминка: на середині зали

    маршування по колу; вихід на лінії; маршування на місці;

    вправу для покращення гнучкості шиї;

    вправи для покращення еластичності плечового пояса та рухливості плечових суглобів;

    вправи для поліпшення рухливості ліктьового суглоба та еластичності м'язів плеча та передпліччя;

    вправи для збільшення рухливості променево-зап'ясткових суглобів, розвиток еластичності м'язів кисті та передпліччя;

    вправи для розвитку гнучкості плечового та поясного суглобів;

    вправи для покращення рухливості колінних суглобів;

    вправи для збільшення рухливості гомілковостопного суглоба та еластичності м'язів гомілки та стопи.

Гра «Знайди своє місце»

Педагог роздає гумки двох кольорів, одягнути їх у праві руки (білі – зовнішнє коло, червоні – внутрішнє коло).

Вивчення основних рухів танцю «Полька»:

    приставні кроки, стрибок "соті", галоп;

    ритмічні поплескування - бавовни;

    підскоки;

    постановка дітей у коло (взялися за руки та розтяглися);

    постановка дітей у пари;

    розмітка місць зупинки пар кольоровим крейдою.

Розучування танцю «Полька» частинами:

Iчастина - підскоки;

IIчастина - стрибок "соті";

IIIчастина - приставні кроки, бавовни, галоп.

Заключна частина заняття:

    виконання танцювальної композиції "Полька";

    підведення підсумків;

    уклін (дякуємо один одному - оплески).

Опис заняття

Запрошуються діти до зали.

Педагог: Танці у 21 столітті

Кохає кожна людина.

Танцювальна наука!

Що це за штука?

Де її викладають?

Тут!

У Будинку творчості!

Педагог: Здрастуйте, хлопці! Як ви думаєте, навіщо призначена зала, в якій ми з вами знаходимося?

Діти: відповідають

Педагог: Тут танцюють зал для танців. Подивіться уважно та скажіть, які предмети у залі допомагають танцюристам? Що ви тут бачите?

Діти: відповідають.

Педагог: Дзеркала допомагають нам стежити за правильним виконанням рухів руками, ногами, корпусом.

Верстат допомагає тренувати та розігрівати наші м'язи. Біля верстата танцюристи виконують різні рухи (показ: наприклад, батман тандю, жете тощо).

Музичний інструмент баян допомагає нам ритмічно виконувати рухи(Показ: наприклад, полька) .

Педагог: Діти, а ви знаєте, що таке танець?

Діти: відповідають.

Педагог: Танець – це спосіб висловити свій настрій та почуття за допомогою ритмічних кроків та рухів тіла. Наші давні предки супроводжували танцями всі події, що відбувалися у їхньому житті. А які види танцю ви знаєте?

Діти: відповідають.

Педагог: Зараз я вас познайомлю, дивіться.

Відеоряд

    Класичний танець – найважчий танець, зверніть увагу на костюми виконавців, їхнє взуття. Танець, який складає хореограф.

    Народний танець - Виражає характер, відмінні риси кожного народу. Танець, який складає сам народ.

    Бальний танок - Танок, який танцювали на балах.

    Сучасний танець – танець, який народився у 20 столітті, змінилася музика, змінився і танець.

Педагог: Сьогодні на занятті ми навчимося танцювати найвеселіший та найпоширеніший танець «Полька». Батьківщиною цього танцю є Чехія. Існують польки угорська, німецька, шведська, фінська, полька-галоп, полька-мазурка. Танцювати можна по одному, а можна і парами чи групою. А ми танцюватимемо парами!

(Педагог пропонує прослухати музику та проплескує музичний малюнок).

Педагог: Давайте прохлопаємо разом. Приготуйте ручки.

Педагог: Перш ніж ми з вами перейдемо до навчання рухів танцю, ми повинні розігріти наші м'язи, тобто зробити розминку. Для цього ми станемо у дві лінії у шаховому порядку, щоб ви не заважали один одному та бачили себе у дзеркалі.

Отже, друзі, почнемо!

Мені потрібні ваші ручки, ніжки та спинка!

Голова, шия та плечі.

Тренуємо думки і тіло,

Приступаємо до розминки сміливо!

Розминка

    Марш дома;

    Повороти, нахили голови;

    Піднімання плечей;

    Лікті, кисті;

    Нахили убік;

    Демі пліє;

    Релев на півпальці.

Педагог: Молодці! А зараз ми з вами пограємось.

Гра «Займи місце»

Запам'ятайте, будь ласка, своє місце та подивіться, хто стоїть поряд з вами. Тепер уявіть, що ви метелики, жучки, а ваші місця – квіти. Метелики і жучки літають полем і тут з'являється хмара. Кожен (а) летить на свою квітку. Молодці!

(Педагог роздає дітям гумки двох кольорів, одягає на праві руки. Увага! Гумки білі – зовнішнє коло (дівчата), червоні – зовнішній (хлопчики))

Педагог: Тепер наберемося терпіння,

Перейдемо до вивчення рухів.

Рухи танцю прості -

Подивися та повтори!

Педагог: Перший рух - Підскоки на місці .

Наступний рух - стрибок на місці "соті", стоячи парами обличчям один до одного(Опрацювання руху під музику) .

І потім ми візьмемося за руки і по колу робитимемо галоп(Опрацювання руху під музику).

А тепер з'єднуємо всі рухи разом.

Педагог: Запам'ятали?

Діти: відповідають.

Педагог: Молодці!

Педагог ставить дітей у пари, зазначає місце зупинки пари крейдою.

Педагог: Хлопці, а зараз ми повторимо всі рухи із зупинками:

1 частина - підскоки;

2 частина - стрибок "соті";

3 частина - приставні кроки, бавовни;

4 частина – галоп.

Педагог: Якщо танцю буде мало,

Є у танцю поворот;

Ми станцюємо все спочатку,

А потім – навпаки!

А тепер з'єднуємо всі наші рухи до танцю і виконуємо його повністю.

(Діти виконують «Польку»)

Педагог: Молодці! Ось і добігло кінця наше заняття. Скажіть, будь ласка, який танець ми сьогодні навчилися танцювати?

Діти: відповідають.

Педагог: Яка країна є батьківщиною танцю "Полька"?

Діти: відповідають

Педагог: Які види танцю довідалися?

Діти: відповідають.

Педагог: Які предмети нам допомагають?

Діти: відповідають.

Педагог: Ви молодці були уважними і виконали рухи правильно. Подякуємо один одному оплесками. Дякую!

Додаток 1

Виникнення танцю

За переказами стародавніх греків, муза танцю звалася Терпсихора. Вона мала вісім сестер. Літніми вечорами вони, тримаючись за руки, водили хороводи. На грецьких фресках та вазах сестри-музи тримаються за руки. Танець був тісно пов'язаний із музикою, співом, словом, грою. Танець отримав свій розвиток у Греції як джерело розваги. Його почали використовувати у театрі.

Додаток 2

Чому в танці жінка праворуч від кавалера?

ДоXVIIIстоліття носіння шпаги було обов'язковим для чоловіків, навіть під час свят та великих балів. З цієї традиції випливає правило, яким, виходячи на танець, жінка була праворуч і трохи позаду від кавалера. Таким чином, якщо чоловік носив шпагу, він міг одним рухом правої руки витягти меч і тим самим бути в повній готовності захистити даму.

Додаток 3

Хто написав польку?

Чеський учитель музики Йозеф Неруда назвав новий танець "полька". «Полька» здобула успіх і стала чеським національним танцем. З Праги полька поширилася на інші європейські міста. У Парижі розпочалася справжня «полькоманія». Музика цього нового танцю була гідно оцінена багатьма композиторами. Першим, хто написав польку, був швидше за все Франц Гільмар, композитор із Богемії. Йоган Штраус-син після "короля вальсів" став "королем полек".

РЕСПУБЛІКА МОРДОВІЯ

м. Саранськ

МУНІЦИПАЛЬНА УСТАНОВА

ДОДАТКОВІ ОСВІТИ

«ЦЕНТР ДИТЯЧОГО ТВОРЧОСТІ №1»

ПЛАН ПРОВЕДЕННЯ ВІДКРИТОГО ЗАНЯТТЯ

НА ТЕМУ:

Танець «ПОЛЬКА» для дітей 7 років

Підготувала:

Педагог додаткової освіти

Сяфукова І. В.

г.о. Саранськ

Тема: Танець «Полька»

Мета заняття:Навчити учнів виконувати «польку» та відрізняти музику танцю від інших музичних напрямків, а також розширити знання про жанр «танець».

Завдання заняття:Розучити основні рухи «польки», познайомитись із музичним розміром танцю, виховуючи ввічливе ставлення між партнерами.

Для заняття знадобиться:

Для педагога- крейда біла, гумки двох кольорів, апаратура, фонограма, слайди для показу наочного матеріалу.

Для дівчаток– чорний гімнастичний купальник зі спідничкою, балетки, килимок

Для хлопчиків- Чорні еластичні штани, біла футболка, балетки, килимок.

План заняття:

    Вступна частина заняття. Запрошення дітей до зали під музику «Полька» І. Штрауса. Перегляд відео ряду різноманітності танцювальних напрямків у музичному супроводі; класичного, народного, бального, сучасного танців Докладніше зупиняючись на танці «Полька», звертаючи увагу на музичний розмір 2/4, 4/4.

    Основна частина заняття. Розміщення учнів по лініях у шаховому порядку. Розминка на середині зали під музику:

Маршівка на місці;

Вправи для покращення гнучкості шиї;

Для поліпшення еластичності м'язів плеча та передпліччя, рухливості плечових та ліктьових суглобів, а також кистей рук;

Вправа для покращення рухливості та гнучкості хребта;

Для поліпшення рухливості колінних та гомілковостопних суглобів, зміцнення м'язів гомілки та стопи.

3. Гра «Жуки та метелики».

Педагог роздає гумки двох кольорів, які одягаються на праві руки (у когось білі, потрібно встати у зовнішнє коло, а у когось червоні – у внутрішнє коло).

4. Вивчення основних рухів танцю "Полька".

Стрибок «соті»;

Приставні кроки;

Ритмічні поплескування у долоні;

Підскоки;

Постановка дітей у загальне коло тримаючись за руки;

Постановка у пари;

Рух по колу із зупинкою у потрібному місці конкретної пари.

5. Розучування танцю «Полька» частинами:

1 частина - підскоки;

2 частина - стрибок "Соте";

3 частина – приставні кроки, бавовни.

6. Заключна частина заняття.

Виконання танцювальної композиції «Полька», підбиття підсумків, уклін, оплески.

Хід заняття:

Заходять учні під музику та встають у три лінії у шаховому порядку. Відбувається вітання дітей та керівника поклоном.

Педагог: «Танці у XXI століття,

Кохає кожна людина.

Танцювальна наука!

Це що за штука?

Де її викладають?

Діти, давайте згадаємо, на яких трьох китах заснована музика? Пісня – найважливіший «кит». Пісня завжди мелодія, співаючи. У мелодії – «душа музики», зокрема й танцювальної, і навіть музику маршу можна заспівати. Марші зустрічаються за різних життєвих обставин; на святах, на військових парадах, на спортивних змаганнях і т.д.

А танець – це спосіб висловити свій настрій та почуття за допомогою ритмічних кроків та рухів тіла. Танці бувають різні за характером. Це може бути і плавний «Вальс», і весела задерикувата «полька».

Наші давні предки супроводжували танцями всі події, що відбувалися у їхньому житті.

Діти, які види танцю ви знаєте?

Учні: Відповідають на запитання.

Педагог: Зараз я вас познайомлю, подивіться.

Включається відеоряд:

-«Класичний», найважчий танець, зверніть увагу на костюми виконавців, їхнє взуття. Танець, який складає хореограф.

– «Народний танець» виражає характер, відмінні риси кожного народу. Танець, який складає сам народ.

– «Бальний танець» – танцювали на балах.

– «Сучасний танець» – народився у XX столітті, змінилася музика, змінився і танець.

Педагог: А ви мені зможете зобразити, як треба рухатись у перерахованих танцях?

Учні: Так, зможемо!

Педагог: Добре. Зараз я включу музику, а ви імпровізуватимете.

Вмикається музика; "класична", "російська народна", "мордівська", "вальс", "сучасна попса". Учні імпровізують.

Педагог: Усі молодці. Сьогодні на занятті ми навчимося танцювати веселий та розповсюджений танець «Полька».

А ви знаєте, де «зародився» цей танець?

Учні: Відповідають.

Педагог: Батьківщиною цього танцю є Чехія. Існує «полька»; угорська, німецька, шведська, фінська, "полька-галоп", "мазурка". Танцювати можна по одному, а можна парами чи групою. Ми танцюватимемо парами!

Прослухайте музичний розмір танцю «полька» 4/4, 2/4 (проплескує педагог у долоні ритм). Давайте прохлопаємо разом. (Проплескують учні з педагогом музичний розмір). А тепер прослухаємо музику для нашого танцю "полька", композитора І. Штрауса.

Вмикається музика.

Педагог: Перш ніж перейдемо до розучування рухів танцю, ми маємо розігріти наші м'язи, тобто. зробити розминку. Розгорніться обличчям до дзеркала, щоб побачити себе. І так друзі почнемо.

«Мені потрібні ваші ручки, ніжки та спинка!

Голова, шия та плечі.

Тренуємо думки і тіло,

Приступаємо до розминки сміливо!

Розминка:

1. Марш дома;

2. Повороти, нахили голови;

3. Піднімання плечей;

4. Робота ліктями та кистями;

5. Нахили та повороти убік, вперед і назад;

6. Перекати зі шкарпетки на п'яту;

7. Підйом на підлозі пальці дві ноги, поперемінно.

Партерна гімнастика на килимках:

1.Сидячи на підлозі піднімаємо ноги по черзі;

2. Нахили вперед сидячи у позі «лотоса»;

3. «Метелик»;

4. «Ножиці» лежачи на спині;

5. «Човник з веслом»;

6. «Кошино».

Педагог: Молодці! Поки ви складаєте за собою килимки, я розповім, що ми робитимемо далі.

А зараз ми з вами пограємось у гру «Жуки та метелики». Потрібно запам'ятати хто стоїть поряд з вами і не забути свого місця від куди ви прилетите. Тому що ви метелики та жуки літаючі над своїми квітами. Тут зненацька з'являється хмарка. І ви летитьте на свою квіточку ховатися.

Ну почали! (Включається музика).

Педагог: Молодці! «Тепер наберемося терпіння,

Перейдемо до вивчення рухів,

Рухи танцю прості, подивися і повтори!»

(Педагог роздає учням гумки двох кольорів, що одягаються на праві руки.)

Педагог: Увага! У кого гумки білого кольору – зовнішнє коло (дівчата), а у кого червоного кольору – внутрішнє коло (хлопчики).

А поки діти, встаньте на свої місця у дві лінії, у шаховому порядку.

Почнемо! Перший рух: підскоки дома по одному. Відпрацювання руху під музику (Музична фраза №1).

Наступний наш рух: стрибок на місці по одній сотні. Стрибок на місці по черзі, стоячи парами обличчям один до одного. Відпрацювання руху під музику (Музична фраза №2).

Далі: приставні кроки. Додаємо бавовни та виконуємо комбінацію: приставні кроки + бавовни. Поєднуємо всі рухи разом: стрибки, приставні кроки, бавовни. Відпрацювання руху під музику (Музична фраза №3).

Педагог: Ну, що, запам'ятали?

Учні: Відповідають.

Педагог: Зараз ми з вами станемо в коло, візьмемося за руки і «розтягнемося», ставши один від одного на відстані витягнутих рук. Тепер повернемося по колу та виконаємо під музику підскоки.

Вмикається музика.

Педагог: Молодці!

Педагог ставить дітей у пари. Відзначає місце зупинення пари кольоровою крейдою.

Педагог: Хлопці, зараз ми повторимо всі рухи із зупинками в наступному порядку:

1 частина- Підскоки;

2 частина- Стрибок «соті»;

3 частина- Приставні кроки, бавовни;

4 частина- Підскоки;

5 частина- Стрибок «соті».

Вмикається музика.

Педагог: «Якщо танцю буде мало,

Є у танцю поворот:

Ми станцюємо все спочатку,

А потім – навпаки!»

Тепер діти, з'єднуємо всі наші рухи до танцю та виконуємо його повністю.

Вмикається музика.

Педагог: Молодці!

Хлопці, які питання будуть до мене?

Учні: Відповідають.

Педагог: У мене до вас ще є питання. «Польку» танцюють лише у швидкому темпі?

Педагог: Відповідають.

Дуже швидко,

Помірно,

Спокійно,

Повільно.

Педагог: Ось і добігло кінця наше заняття.

Скажіть, будь ласка, який сьогодні танець ми навчилися танцювати?

Учні: Відповідають.

Педагог: Яка країна є батьківщиною «Польки»?

Учні: Відповідають.

Педагог: Які стилі танцю ви впізнали?

Учні: Відповідають.

Педагог: Які предмети нам допомагають?

Учні: Відповідають.

Педагог: Ви молодці! Були уважними та виконували рухи правильно. Подякуємо один одному оплесками. Стали всі на уклін.

Педагог: Дякую за заняття.

Список джерел:

1.Велика біографічна енциклопедія/СПб.: 2009. - 607с.

2. Германов В. Г. Танцювальний словник. Танці балів та дискотек // В. Г. Германов - М.: 2009. - 356с.: Іл.

3. Худеков З. М. Мистецтво танцю: Історія. Культура. Ритуал / С. Н. Худеков - М.: Ексмо, 2010. - 544с.: Іл.

4. Dancedancer.ru/index/polka/0-28

5. Studopedia.ru/3 180457 opisanie tantsa.html


Спробуємо разом розучити деякі основні рухи польки, які використовуються у багатьох бальних та народних танцях. Цей танець часто включається до репертуарів дитячих бальних та хореографічних колективів.


Крок з підскоком

Найхарактернішим для польки рухом є крок із підскоком, який треба виконувати легко. Крім па польки, в танці також використовується па галопу, воно частіше виконується у стрімкому просуванні по лінії танцю. Для того щоб виконувати підскоки легко та повітряно, спробуйте потренуватися у виконанні складових рухів підскоку:

Підйом на напівпальці здійснюється на дві чверті такту. На "і" затакту зробіть невелике присідання; раз різко випряміть коліна і підніміться на напівпальці; на «два» м'яко опустіться і розслабте коліна.

Згинання ноги виконується однією чверть такту. На "і" затакту розслабте коліна; на «раз» випряміть коліно лівої ноги, а права нога згинається в положенні біля щиколотки; на "і" - праву ногу поставте в позицію з подушечки на всю ступню. Після цього коліна розслабте.

При виконанні цього руху слідкуйте, щоб коліна були розслаблені лише після останнього опускання підбора на підлогу. У положенні на напівпальцях ступня повинна торкатися підлоги всією площиною подушечки; а корпус повинен зберігати пряме положення.

Переступання

Виконуються однією такт. На «і» затакту зігніть праву ногу та підйом на півпальці лівої ноги; щодо «раз» потрібно зробити крок правою ногою дома; потім щодо «і» – крок лівою ногою дома; щодо «два» – крок правою ногою дома; на "і" ліву ногу опустіть у позицію. Переступання виконуються по черзі з правої ноги та з лівої ноги, а також з просуванням. При цьому перший крок виконується вперед, праворуч, ліворуч або назад. Другий крок виконується як крок-приставка.

Назва:

Pas (фр.) - крок

Polka – народний чеський танець

Pas polka (Па польки) – крок польки, основний рух танцю Полька.

Музика

Музичний розмір 2/4.

Па польки займає 1 такт.

Рахунок: І-1-І-2

Підготовчі вправи

  • Перенесення ваги тіла із двох ніг на одну.
  • Виведення ноги на носок - battement tendu - баттман тандю по 3 позиції хрестом по одному (правою ногою та лівою ногою).
  • Підйом на напівпальці (relevé – релеві) по 3 позиції.
  • Положення ноги в позиції sur le cou-de-pied (сюр-ле-ку-де-п'є) спереду та ззаду: ступня - біля щиколотки опорної ноги з відтягнутим носком, коліно зігнуте та відведене убік. Sur le cou-de-pied (фр.) буквально - "на шиї ноги" (на щиколотці).
  • Кидок ноги з випрямленим коліном та відтягнутим носком - jeté (жете).

ПА ПОЛЬКИ ВПЕРЕД

Вихідне положення:

1 такт - Па польки вперед з правої ноги:

Опис руху

Затакт (І)

З невеликим підскоком на лівій нозі права нога кидком піднімається вперед з випрямленим коліном і відтягнутим носком (jeté - жете). Нога піднімається невисоко над підлогою.

1-І-2

Па шасі з правої ноги вперед:

Рахунок 1- Па гліссе (ковзний крок) правою ногою вперед у 4 поз. зі шкарпетки на всю ступню. Коліно правої ноги трохи пом'якшується. Ліва нога залишається ззаду на носінні (в 4 поз.). Коліно лівої ноги випрямлене.

Рахунок І- Випрямляючи коліно правої ноги, ковзним рухом носком по підлозі підтягнути ліву ногу до правої ноги в 3 поз. (ззаду правої ноги) і піднятися на півпальці обох ніг. Коліна майже випрямлені.

Рахунок 2- Друге Па гліссе (ковзний крок) правою ногою вперед у 4 поз. зі шкарпетки на всю ступню. Коліно правої ноги трохи пом'якшується. Ліва нога залишається ззаду на носінні (в 4 поз.). Коліно лівої ноги випрямлене.

2 такт - Па польки вперед з лівої ноги:

Зауваження:

  • При виконанні Па польки вперед кидок ноги вперед на затакт - jeté повинен бути невисоким і стриманим. Коліно випрямлене, носок відтягнутий.
  • При виконанні Па польки вперед голова трохи повертається у бік тієї ноги, яка виконує крок.

ПА ПОЛЬКИ НАЗАД

Вихідне положення:

Танцюючі стоять у колі обличчям по лінії танцю.

Ноги – у 3 позиції (права нога спереду).

Руки – на поясі чи бальній позиції.

1 такт - Па польки назад з лівої ноги:

Опис руху

Затакт (І) Перед початком руху трохи пом'якшити коліно опорної правої ноги.

З невеликим підскоком на правій нозі, ліва нога піднімається від підлоги, і залишається позаду біля щиколотки опорної правої ноги з зігнутим коліном і відтягнутим носком - у позиції sur le cou-de-pied (сюр-ле-ку-де-п'є) ззаду. Коліно лівої ноги спрямоване убік.

1 Випрямляючи ліву ногу назад і трохи вліво (відтягнутий носок - на підлозі), виконати невеликий ковзний крок лівою ногою назад в 4 поз. на низькі напівпальці.

Корпус трохи повертається вліво. Голова залишається в положенні – анфас.

І Ковзаючим рухом носком по підлозі підтягнути праву ногу до лівої ноги вперед у 3 поз. (Перед лівою ногою) на низькі напівпальці. Вага переноситься на праву ногу.
2 Виконати другий невеликий ковзний крок лівою ногою назад у 4 поз. на низькі напівпальці.

Права нога носком по підлозі підтягується до лівої ноги вперед 3 поз. (Перед лівою ногою) на низькі напівпальці.

Вага залишається на лівій нозі.

2 такт - Па польки назад з правої ноги:

Зауваження:

  • Па польки тому виконується на низьких напівпальцях.
  • При виконанні Па польки назад корпус злегка повертається у бік тієї ноги, яка виконує рух (вправо – при виконанні з правої ноги, вліво – при виконанні з лівої ноги). Голова при цьому залишається в положенні – анфас.

ПА ПОЛЬКИ У ПОВОРОТІ ВПРАВО

Вихідне положення:

Танцюючі стоять у колі, обличчям до центру.

Ноги – у 3 позиція (права нога спереду)

Руки – на поясі чи бальній позиції.

Рух займає 2 такти музичного супроводу.

Опис руху

Затакт (І) Перед початком руху трохи пом'якшити коліно опорної лівої ноги.

З невеликим підскоком на лівій нозі, права нога кидком піднімається вперед/убік з випрямленим коліном і відтягнутим носком -

jeté (жете). Нога піднімається невисоко над підлогою.

Голова повертається праворуч.

1 Починаючи поворот корпусу вправо, виконати невеликий ковзний крок правою ногою вперед/убік (лінією танцю) на низькі напівпальці. Перенести вагу на праву ногу.
І Ковзаючим рухом носком по підлозі підтягнути ліву ногу назад у 3 поз. (Позаду правої ноги) на низькі напівпальці.
2 Виконати другий невеликий ковзний крок правою ногою вперед/убік (лінією танцю) на низькі напівпальці. Перенести вагу на праву ногу.

Ліва нога залишається ззаду на носінні.

Злегка пом'якшити коліно опорної правої ноги.

І З невеликим підскоком на правій нозі закінчується перша половина повороту праворуч на 180 град. (До положення - спиною до центру).

На підскоці ліва нога згинається в коліні і підтягується до щиколотки правої ноги ззаду (відтягнута шкарпетка лівої ноги майже стосується підлоги). Ліва нога – у позиції sur le cou-de-pied (сюр-ле-ку-де-п'є) позаду опорної правої ноги.

Голова повертається ліворуч.

3 Продовжуючи поворот корпусу вправо, виконати невеликий ковзний крок лівою ногою вперед/убік (лінією танцю) на низькі напівпальці. Перенести вагу на ліву ногу.
І Ковзаючим рухом носком по підлозі підтягнути праву ногу назад у 3 поз. (ззаду лівої ноги) на низькі напівпальці.
4 Виконати другий невеликий ковзний крок лівою ногою вперед/убік (по лінії танцю) на низькі напівпальці. Перенести вагу на ліву ногу.

Права нога залишається ззаду на носінні.

Злегка пом'якшити коліно опорної лівої ноги.

І З невеликим підскоком на лівій нозі закінчується друга половина повороту праворуч на 180 град. (До положення обличчям до центру).

Права нога згинається в коліні і підтягується носком по підлозі до щиколотки лівої ноги спереду (відтягнута шкарпетка правої ноги майже стосується підлоги). Права нога – у позиції sur le cou-de-pied (сюр-ле-ку-де-п'є) спереду опорної лівої ноги

Голова повертається праворуч.

Зауваження:

  • Па польки у повороті виконується на низьких напівпальцях.
  • При виконанні Па польки в повороті працююча нога виконує рух jeté (жете) тільки на затакті першого такту (на першому підскоку на опорній нозі). В інших тактах на затакті (на підскоках) вільна нога повинна підтягуватися до опорної ноги у позицію sur le cou-de-pied (сюр-ле-ку-де-п'є).
  • При цьому ліва нога підтягується в позицію sur le cou-de-pied (сюр-ле-ку-де-п'є) позаду опорної правої ноги, а права нога підтягується в позицію sur le cou-de-pied (сюр-ле-ку- де-п'є) попереду опорної лівої ноги.

    Нога виводиться у бік руху безпосередньо перед виконанням кроку.

  • При виконанні Па польки в повороті в парі на підскоках вільна нога також знаходиться в позиції sur le cou-de-pied (сюр-ле-ку-де-п'є).
  • При виконанні Па польки в повороті більшість повороту виконується на підскоці.
  • При виконанні Па польки в повороті голова повертається у бік руху.

Зауваження загальні:

  • У всіх випадках при виконанні Па польки попередньо виконується затактовий рух - підскок на опорній нозі та підготовка працюючої ноги до виконання кроку.
  • Підскоки Па польки – невеликі та легкі.
  • Перед підскоком обов'язково трохи пом'якшити коліно опорної ноги.
  • Підскок виконується з невеликим ковзанням у бік руху.
  • При виконанні Па польки не слід підкреслювати пружні похитування вгору/вниз. Рух - горизонтальний, уздовж підлоги.
  • Вільна нога проводиться вперед або назад близько до опорної ноги зі злегка зігнутим коліном.
  • Всі кроки починаються в носіння. Ступні ніг – виворотно.

Література

  1. "Сучасний бальний танець". Посібник для студентів інститутів культури, учнів культурно-просвітницьких училищ та керівників колективів бального танцю. За редакцією В.М. Стриганова та В.І. Уральської. М., "Освіта", 1978 р.
  2. "Історико-побутовий танець". Навчальний посібник. І. Вороніна. М., "Мистецтво", 1980
  3. "Бальні танці". Sarikojumu dejas.Ласман Мільда. Видавництво Latvias Valsts Izdevnieciba, Riga (Рига), 1954
  4. "Танець". Навчальний посібник для театральних ВНЗ (за сценічним танцем). Васильєва Є.Д. М., Мистецтво, 1968 р.
  5. Навчально-методичні рекомендації щодо організації роботи з цілим класом у початковій школі з ритміки, ритмопластики та бальних танців. Шутіков Ю.М. С-Пб, 2006
  6. "Ритміка у школі, третій урок фізичної культури". Навчально-методичний посібник. Ж.Є. Фірілєва, А.І. Рябчиков, О.В. Загрядська, Ростов-на-Дону "Фенікс", 2014 р.

Примітка

За описом у літературі Па польки вперед виконується на низьких напівпальцях.

Цей опис руху дано в трактуванні Кондратенко Г.М., керівника Міського методичного об'єднання педагогів бальних танців при Санкт-Петербурзькому міському Палаці творчості юних.

Па польки вперед у класичних бальних танцях - рух ковзний (не стаккатоване) і виконується як Па шасе Див.

Відео до танцювального елементу "Па польки"

Танцювальний елемент Па польки вперед та назад демонструє КОНДРАТЕНКО Галина Михайлівна – керівник Міського методичного об'єднання педагогів бальних танців при Санкт-Петербурзькому міському Палаці творчості юних.

Записи виконані семінарами Міського методичного об'єднання педагогів бальних танців СПб, та на танцювальних Семінарах – практикумах Міжнародної танцювальної ради ЮНЕСКО у СПб, 2014-2015 навчальний рік.

Відео записи Па польки вперед, назад та в повороті в парі зроблено на танцювальних Семінарах – практикумах Міжнародної танцювальної ради ЮНЕСКО у СПб, 2014-2015 навчальний рік, та на Міському конкурсі виконавців вітчизняних бальних танців серед студентів та сеньйорів у 2015 р., СПб.

mob_info